Güzel Günler Göreceğiz
26 Eki, 2018 3:02 tarihinde eklendi

Güzel Günler Göreceğiz

Güzel Günler Göreceğiz

Öylesine geçti ki zaman, nasıl geçti anlayamadık, anlayamıyoruz. Birçok fırsatımız oldu. Bazısını kaçırdık, bazısını kullandık. Bu hayatta her an ne olacağını bilemiyoruz. Öylesine yaşıyoruz diyoruz ama aslında öylesine yaşamıyoruz. Bizi bir bilen, bir gören var.

Bu hayatta herşey her zaman istediğimiz gibi gitmiyor. Olumsuzluk arayacaksak, bir yığın var. Bardağın boş tarafı daha fazla. Ancak doluyu görmek önemli olan. Pozitif yaşayabilmek. Önemli olan budur. Ama bu kolay değildir. Cesaret ister, azim ister, yüreklilik ister.

Gördüğünüz gibi Müsbet Medya diye bir site açtık ve hizmetinize sunduk. Bu öyle sıradan olan siteler gibi değil. Müsbet medya farklıdır. Büyük hayaller ve hedefler için kuruldu. İnşallah büyümeye devam edecek. Gazetecilik zor bir iştir. Risklidir. Nerede ne yapacağını, ne diyeceğini, ne yazacağını bilmen gerekir. Denge unsuru en başta çok önemlidir. Dengeni koruman ve tahriklere aldırmaman gerek.

Tarafsız olamazsın ama öyle davranabilirsin. Biz bu şekilde bu yola çıktık. Ben hala muhabirim. Muhabirlik aslında en üst düzey bir gazetecilik mevkisidir. Kolay değildir. Belki biz biraz rahata alıştık ama zor günleri de var. Müsbet Medya’yı kurdum ve oturup düşündüm. Ben şimdi ne yapabilirim diye. Ne yapmam gerekiyor? Sağda solda gördüğüm klasik şekilde haberleri mi giriyim yoksa az olsun öz olsun diyerek başka bir tarz mı üreteyim. Bu zaman da öyle artık inovatif düşünmek zordur. Yapalım desen, belki de daha önce yapılmıştır. Olsun. Sen de yap. İlla farklı olmamız gerekmiyor. Ama sen daha iyi bir şekilde ve dürüstçe yap. İşini sev. Şimdi böyle başlarız ama ilerde belki bir Medya Grup oluşturabiliriz. Hayat bu, ne zaman ne olacağı belli olmaz. O yüzden ümitsiz olmayın. Ruhunuzda girişimcilik varsa eğer, risk almayı bilin. Oturup, bilgisayar ve telefon karşısında ilham beklemeyin. Kararlı olun. Çalışın, başarın. Hiç bir şey kolay olmadığı gibi imkansız da değildir. Belki bir gün Demirdöğmez Medya Grup olarak çıkarız karşınıza. İşte o zaman ben de anlayacağım başarmanın sırrını. Başlamak ise başarmanın yarısıdır. Ve biz yolu yarılamışsak eğer, gerisi gelir. Allah kolaylık versin. Bu hayatta herşey para değildir. Ümittir, şevktir.

Öyleyse, “HADİ BAŞLAYALIM”..

C. SAİD DEMİRDÖĞMEZ

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *