BİR AKP KLASİĞİ
5 Kas, 2018 23:29 tarihinde eklendi

BİR AKP KLASİĞİ

BİR AKP KLASİĞİ

Bir kaç gündür Mecliste yaptığı konuşma nedeniyle, Saadet partisi İstanbul milletvekili Cihangir İslam linç edilmeye çalışılıyor. Neden mi?
Kula kulluk ediyorsunuz dediği için, zulmediyorsunuz ve zalimsiniz, bunu her dem yüzünüze vuracağım dediği için, müsadare sizin sanatınız, hainler mezarlığı sizin işiniz, 15 Temmuz gecesi ben sokaktaydım siz neredeydiniz dediği için, halk size beddua ediyor, insanlardan beddua alıyorsunuz dediği için…
Akpliler bu sözleri duymaya alışık olmadığı için haliyle çıldırdılar. Akp kürsülerinden İslam’a saldırılar da gecikmedi ve medyada hain vekil terbiyesiz vekil gibi manşetler atıldı.
Cihangir İslam hain ve FETÖ’cü olmakla suçlandı, hakkında devletin organlarını küçük düşürme, suçu ve suçluyu övme suçlarından soruşturma başlatıldı.

“15 Temmuz’da ben sokaktaydım siz neredeydiniz?” diye soran İslamın sorusuna ben cevap vereyim:
Erdoğan, Hande Fırat ile FaceTime yapıyordu, halkı sokağa davet ediyordu. Darbe sırasında MHP lideri Devlet Bahçeli, önce evindeydi, daha sonra ise MHP genel merkezine geçip, gelişmeleri oradan takip etti, üzerime kurşunlar yağıyordu, ama biz geri adım atmadık, darbecilere karşı savaştık diyerek, gerçeği yansıtmayan ifadeler kullanan Nihat Zeybekçi, kendisine siper olan korumaları eşliğinde Meclis’in otoparkına sığınmakla meşguldü, Melih gökçek ise bir gecekonduda saklanıyordu.
Ahmet Davutoğlu Nihat Ergün, Hayati Yazıcı, Hüseyin Tanrıverdi o gece bir düğünde idiler, darbeden haberi olmayan Davutoğlu, darbeyi öğrenir öğrenmez eşiyle beraber güvenli bir yere götürüldü ve Twitter hesabından milleti sokağa davet etti. Komutanlar ise düğündeydi…
Ama Cihangir İslam o gece sokaktaydı.
Bir Akp klasiğidir sesi yüksek çıkan muhalifin sesini anında kısmak için ona fetöcü yaftası vurmak, onu hain-terörist ilan ederek itibarsızlaştırmak, o zaman o kişiyi istedikleri şekilde susturabilecekler Ya da susturamazlarsa hapse atabilecekler. Her defasında %50’nin desteği arkamda deyip, diğer %50’yi yok saymak, yine bir AKP klasiğidir, insanları kullanıp işi bittiğinde de bir paçavra gibi kenara atmak. Bir AKP klasiğidir vatan millet Sakarya edebiyatı yapıp, çocuklarını askere bile göndermemek. Bir AKP klasiğidir sıkıştı mı olayı FETÖ’ye, dış güçlere, teröre bağlamak.
Bir AKP klasiğidir inandık ama kandırıldık, aldatıldık demek.
Bir AKP klasiğidir Filistin üzerinden siyasi rant sağlayıp, arkada İsrail ile iş yürütmek.
Bir AKP klasiğidir Hitler Almanya’sını eleştirip, Hitlerden daha beter uygulamalarda bulunmak
Akpnin klasikleri saymakla bitmez. Şimdi yine 15 Temmuz gecesine dönelim. O gece eline silah verilip sokağa salınan, her şeyden bi haber masum öğrencileri katleden keskin nişancılar kimlerdi. Sadatçı olduğu iddia edilen kişiler tarafından öldürülen masum insanların adli tıp raporları ve silahlarin balistik raporları neden açıklanmıyor? SADAT’ın 15 Temmuz’da ne gibi bir rolü vardı kimse bilmiyor ama geçtiğimiz günlerde SADAT Başkanı Adnan Tanrıverdi’nin yapmış olduğu açıklamarı aşağıda olduğu gibi veriyorum:
TBMM anayasa komisyonuna sunduğumuz anayasa teklifimizdeki silahlı kuvvetlerin yeniden yapılandırılması ile ilgili tespitlerimizin tamamına yakını kabul edilmiştir. Biz o zaman silahlı kuvvetlerin Milli Savunma Bakanlığına bağlanmasını istiyorduk, bağlandı. Jandarma Genel Komutanlığının Genelkurmay’la göbek bağı kesilsin, İçişleri Bakanlığına bağlansın dedik, bağlandı, YAŞ’ın yapısı değişsin dedik, eski yapısı ile Başbakan ve Milli Savunma Bakanı sivil 2 kişi karşısında 14 orgeneral vardı, şimdi ise Başbakan, Başbakan Yardımcısı, Milli Savunma Bakanı, Adalet Bakanı, Dışişleri Bakanı, İçişleri Bakanı, YAŞ içerisinde yerini aldı, dolayısıyla alınacak kararlarda sivil iradenin hakimiyeti söz konusu, Askeri Yüksek Yargı kalksın dedik o da kaldırıldı, başkanlık sistemi gelsin dedik, o da geldi, dolayısıyla o anayasa teklifimizde o gün çoğu kuruluş ayrıntı konusunda farklı yerlere giderken, bizim silahlı kuvvetler ile ilgili vesayet sisteminin kaldırılması için sunduğumuz önerilerin tamamına yakını 15 Temmuz’dan sonraki yeniden yapılanmada gerçekleşti.
15 Temmuz’dan sonra ne istediysek gerçekleşti diyen, eski TSK mensuplarının görev aldığı, askeri eğitim veren, keskin nişancı yetiştiren Sadatçıların o geceki faaliyetlerini kimse araştırıp sorgulamazken, darbeyi haber alır almaz sokağa çıkan Cihangir İslam’ı herkes bir anda sorgular oldu, hain ilan etti. Neden mi?
Muhalefet ettiği ve asla geri adım atmadığı için. Daha düne kadar esamesi bile okunmayan bu grup nasıl oldu bir anda siyasi arenada büyük rol oynayıp yönetimde söz sahibi olabiliyor ve istekleri kabul ediliyor? Asıl sorulması gereken sorular sorulmazken Cihangir İslamın üzerine bu kadar gidilmesi doğru mu?
Muhalefet olan herkesin hain ilan edilmediği, görüşlerine saygı duyulduğu ve dikkate alındığı günlere bir an önce kavuşmak dileğiyle..

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *