Kılıçdaroğlu, DİB Başkanı Ali Erbaş İçin; “O Koltuğu Derhal Terket”
13 Kas, 2018 15:50 tarihinde eklendi

Kılıçdaroğlu, DİB Başkanı Ali Erbaş İçin; “O Koltuğu Derhal Terket”

Kılıçdaroğlu, DİB Başkanı Ali Erbaş İçin; “O Koltuğu Derhal Terket”

Cemal Kaşıkçı’nın faillerinin Türkiye’yi terk etmesini göz ardı eden ve bu sebeple Hükümeti  suçlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, cinayet ile ilgili ses kaydının Meclis’e gelmesi için teklif vereceğini belirtti. Kadir Mısıroğlu’nun yanına giden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a da tepkisini gösteren Kılıçdaroğlu, “Derhal o koltuğu terk et” dedi.

Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda katledilen Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ses kaydını bütün istihbarat örgütlerinin şüphesiz bildiğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, kayıtların Meclis’te gündeme gelmesini sağlayacaklarını ifade etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Sarayda oturan ‘Ses kayıtlarını bizden isteyenlerin hepsine dinlettik’ dedi. Bu ses kayıtlarını öncelikle kendin dinledin, o zaman bu katilleri neden bıraktın? Şimdi yeni bir araştırma önergesi de vereceğiz, ses kayıtlarını TBMM’ye gelmesini isteyeceğiz” şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Kadir Mısıroğlu’nu ziyaretini de eleştiren Kılıçdaroğlu, Erbaş’ın istifa etmesi gerektiğini söyledi: “Keşke Yunan galip gelseydi diyen birinin önüne gidiyor diz çöküyor. Bunu kabul etmiyorum. Resmi kıyafetle gidiyorsun, o koltuğu derhal terk et. Oturduğun koltuk Cumhuriyet tarihine ihanet koltuğu değildir!”

SPUTNİK TR

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *